• Co obejmują obowiązki pielęgniarki?

1.1 Taka praca w Niemczech wymaga pomocy domowej.

• robienie zakupów;

• gotowanie;

• zmywanie naczyń;

• zmiana i pranie odzieży i pościeli;

• prasowanie;

• ogrzewanie mieszkania – włączasz i wyłączasz sprzęt, zapewniasz terminowe ładowanie paliwa, wykonujesz prostą konserwację urządzeń.

Ważne: procesy związane z korzystaniem z urządzeń grzewczych są przeprowadzane wyłącznie na podstawie szczegółowych instrukcji od właścicieli lub opiekunów pacjenta. Zazwyczaj zadania są wysyłane za poprzez kuratora lub osobę, którą będziesz się opiekiwać.

1.2 Organizacja wypoczynku i życia codziennego:

  • zapis na wizytę do lekarza i towarzyszenie podopiecznemu;
  • wspólne spacery, wizyty w kinie lub na koncertach, obecność na wakacjach rodzinnych itp.
  • udzielanie wsparcia moralnego i towarzyszenie członkom rodziny w przypadku śmierci pacjenta;
  • opieka nad zwierzętami domowymi i pielęgnacja roślin;
  • pomoc pacjentowi podczas zabiegów higienicznych (kąpiel, podcieranie lub wzięcie prysznica; szczotkowanie, golenie, czesanie, a także monitorowanie i pomoc podczas wypróżnień);
  • organizacja wyżywienia, obejmująca przygotowywanie specjalnych potraw dla pacjenta i członków jego rodziny, a także karmienie (w razie potrzeby);
  • zapewnienie mobilności czyli wsparcie podczas chodzenia, wstawania, wchodzenia po schodach, poruszania się po domu i zmiany ubrań.

1.3 Obowiązki pielęgniarki NIE obejmują:

• mycia okien;

• odśnieżania terytorium i mienia;

• sprzątania w garażu lub piwnicy;

• ciężkiej pracy w ogrodzie.

  • Jakie są wymagania dla wnioskodawców?

Chcesz już zacząć wybierać oferty pracy? Możesz rozpoczynać, jeśli spełniasz następujące kryteria:

• doświadczenie w pracy z osobami starszymi będzie dodatkowym atutem;

• podstawowa znajomość języka niemieckiego – możesz nauczyć się podstaw komunikacji na naszych kursach językowych;

• Twój wiek to 24-65 lat.

Listy polecające i inne dokumenty potwierdzające twoje doświadczenie zawodowe pomogą przyspieszyć wyszukiwanie wolnych miejsc pracy. Idź do pracy za granicą z zaufaniem do swojego pracodawcy z «Medius Work»!

  • Na jakich warunkach są dobierane wakaty?

Na wybór mają wpływ takie czynniki:

• znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym;

• twoje doświadczenie zawodowe;

• złożoność wakatu – wszystkie prośby i wymagania klienta (rodziny pacjenta) są brane pod uwagę.

  • Czy posiadacie jakieś oferty pracy dla mężczyzn w Niemczech?

Tak, nasza firma ma wiele ofert dla pracowników płci męskiej.

  • Organizacja transferu

1. We wcześniej określonym czasie i w wyznaczonym miejscu, w pobliżu twojego domu, odbierze cię minibus zamówiony przez naszą firmę. Transport zabierze Cię do miejsca pracy pod wskazanym adresem.
2. Przyjazd. Spotka Cię rodzina pacjenta.
3. Droga powrotna. Organizujemy transfery z Niemiec: z miejsca pracy do twojego miasta

  • Jeśli jechałem do miejsca pracy na własną rękę, czy pieniądze wydane na podróż są zwracane?

Tak, z zastrzeżeniem następujących warunków:

• pracowałeś na podstawie umowy przez co najmniej 2 miesiące;

• masz pokwitowanie zapłaty biletu i zdjęcie samego biletu;

• kwota odszkodowania wynosi 60 euro w każdą stronę.

  • Jak uzyskać dodatkowe wynagrodzenie?

Możesz uzyskać dodatkowe wynagrodzenie w dwóch przypadkach:

  1. 50 euro. Tak! Wystarczy Twoje polecenie i prowizja w wysokości 50 euro jest zapewniona. Warunki otrzymania premii proste: polecona osoba powinna skutecznie popracować u nas w ciągu 30 dni. Na 31 dzień przelejemy na twoje konto wynagrodzenie.
  2. 200 euro. Czy już pracujesz, a Twój pacjent chce zmienić agenta? Oczywiście otrzymasz u nas ciekawszą ofertę pracy i bonus 200 €. Środki są przyznawane po 30 dniach od daty podpisania umowy między klientem a naszą firmą.
  • Czy muszę sam kupować bilety i organizować podróż do Niemiec?

Kwestie organizacyjne znajdują się po stronie kuratora. Specjalista wybierze najlepszą trasę. Ale ty sam kupujesz bilety. Nie zapomnij zachować czeku i zrobić zdjęcie biletu, aby otrzymać odszkodowanie.

  • Mam potwierdzony certyfikat znajomości języka niemieckiego ze wskazaniem poziomu. Czy muszę przystąpić do testu językowego?

Jeśli masz certyfikat, nie musisz przystępować do testu. Ale nie zapomnij załączyć zdjęcia dokumentu podczas wypełniania kwestionariusza. Przyspieszy to proces rekrutacji.

  • Czy brane są pod uwagę listy z podziękowaniami i listy rekomendacyjne od rodzin, w których pracowałem?

Tak. Każdy dokument, potwierdzający doświadczenie w opiece nad pacjentami pomaga przyspieszyć rekrutację.

  • Jak wypłaca się wynagrodzenie pielęgniarki?

Wynagrodzenia za pracę wykonywaną w Niemczech dla kobiet są naliczane co miesiąc do 15 dnia miesiąca. Środki są przekazywane na twoje konto bankowe.

  • Pierwszy dzień pracy w Niemczech

Jeśli inna kobieta pracowała jako opiekunka w niemieckiej rodzinie przed tobą, zastępujesz ją, mając możliwość rozmowy przez 2-3 godziny. Dobrze wykorzystaj ten czas. Zadaj jej wszystkie pytania i ustal szczegóły, które pomogą Ci poczuć się komfortowo w nowym miejscu.

Zapytaj swojego poprzednika o stanie zdrowia osoby podopiecznej, jej przyzwyczajeniach, zainteresowaniach, preferencjach kulinarnych i tradycjach rodzinnych. Pielęgniarka może również doradzić, w których sklepach robić zakupy. Nie zapomnij też zapytać takiej osoby: gdzie jest szpital, apteka, bank, poczta i gdzie możesz spędzić wolny czas.

Zazwyczaj podjęcie nowej pracy wiąże się ze stresem, który może prowadzić do konfliktu. Pamiętaj, że w sytuacji stresowej znajdujesz się nie tylko ty, ale i niemiecka rodzina. Znalezienie wzajemnego zrozumienia wymaga czasu. Aby uniknąć napiętych relacji, nie opowiadaj „od progu” o swoich potrzebach i prawach. Pamiętaj: Twoim zadaniem jest okazywanie uwagi i troska o osoby starsze.

Nie wyciągaj żadnych wniosków po pierwszym tygodniu pracy, gdyż jest to czas na dostosowanie. Kiedy poznasz swoją rodzinę bliżej, wszystkie kwestie organizacyjne można rozwiązać podczas przyjaznej rozmowy.