Чи варто покладати надії на спрощення працевлаштування в Німеччині з 1 березня? Уряд ФРН все-таки прийняв новий закон імміграції фахівців “Fachkräfteeinwanderungsgesetz”, який вони так довго виношували. А ось у чому саме спрощення працевлаштування в Німеччині з 1 березня для спеціалістів із третіх країн, тобто країн не ЄС?

Спосіб працевлаштування в Німеччині через польського роботодавця перевірений багатьма вже кілька десятків років. Невже робота в Німеччині з 1 березня і правда, стане доступна заробітчанам як “своїм”?

Коментує міністр внутрішніх справ ФРН Хорст Зеехофер: “За допомогою цього закону ми створимо умови для того, щоб фахівці, в яких терміново потребує наша економіка, упорядковано і контрольовано прибували в країну”

Сенс спрощення працевлаштування в Німеччині з 1 березня

Спрощення працевлаштування в Німеччині з 1 березня покликане “закрити дірки” німецької економіки. Робота в Німеччина з березня 2020 для дипломованих фахівців дійсно може стати доступнішими. Причиною тому – загострена брак робочої сили. А саме, за останні роки зросла потреба в медсестер і працівників по догляду за літніми і хворими людьми. Також завжди відкриті вакансії для будівельників, кухарів, механіків.

Німецький уряд, саме тому, інтенсивно розгортає політику лібералізації процесу працевлаштування громадян третіх країн. Очевидно, мова не йде про спеціальні правила тільки для України. Але, така прогресивна європейська країна дотримується високих стандартів якості роботи, і вимагає того ж від усіх іноземних претендентів на працевлаштування. По суті, спрощення працевлаштування в Німеччині з березня 2020 стосується тільки власників диплома про середню спеціальну освіту, готових пройти шлях визнання дипломів, а також вивчення німецької мови.

Суть нового закону “Fachkräfteeinwanderungsgesetz” про трудову імміграцію в Німеччину

Працевлаштування в Німеччині за німецькою візою

Якщо тепер Німеччина приймає на роботу фахівців з країн не ЄС, що це реально означає для фахівців? Адже диплом, отриманий в будь-якому ВНЗ України, в Німеччині недійсний.

Закон про трудову імміграцію в Німеччину, чинний з 1 березня встановлює наступне:

Тільки при наявності пропозиції від роботодавця на конкретну вакансію, і вже визнаного в Німеччині диплома про середню спеціальну освіту, можна розраховувати на працевлаштування.

До того ж, обов’язково володіти німецькою мовою на рівні В1, і підтвердити це відповідним свідоцтвом. І тільки при наявності всього вищезгаданого, ви, як фахівець з країни поза ЄС, можете отримати доступ до німецького ринку праці на рівних умовах з місцевими претендентами.

Еміграції в Німеччину для фахівців

Інший момент стосується осіб, зацікавлених в отриманні ПМЖ в Німеччині.

Fachkräfteeinwanderungsgesetz сприяє отриманню дозволу на проживання в таких цілях:

Для Роботи в Німеччині
Для отримання дозволу на роботу за професією, виконання якої вас уповноважує ваш диплом.

Що стосується другого пункту, дозволи працювати за професією, в цьому напрямку Німеччина почала рухатися ще в 2012 році. Тоді ввели програму “синя карта” підтверджує визнання професійної кваліфікації академіків. Тепер, з березня 2020 року, працевлаштування в Німеччині за професією є і для працівників із середньою спеціальною освітою. Але, фахівця, який бажає отримати візу для пошуків роботи на німецькому ринку праці, потрібно щоб:

Диплом навчального закладу вже був визнаний відповідальним за вашу професію німецьким міністерством.
Особисто ваш диплом був визнаний німецьким відомством, в сфері відповідної вашої професії.
Ви знали німецьку на рівні, що відповідає вимогам цієї професії. У більшості випадків – В1.
Ви були готові підтвердити, що маєте достатньо коштів, для утримання себе протягом пошуку роботи в Німеччині.

Якщо все виконано належним чином, посольство Німеччини видасть вам візу на період від 6-ти місяців на пошук роботодавця.

Зі вступом в дію імміграційного закону Fachkräfteeinwanderungsgesetz, буде легше отримати дозволи на перебування в Німеччині в навчальних цілях: для здобуття професії, визнання професії, а також для проходження мовних курсів складових процес визнання професії.

Що насправді нового з 1 березня 2020

Роботодавці могли запрошувати іноземних співробітників на роботу, тільки якщо спеціальність, про яку йшла мова, вважалася в списку дефіцитних професій “Engpass Berufe”. До тих сфер діяльності, в яких важко знайти працівника серед німецького населення, перш за все відносяться технічні професії. А також, деякі професії з області медицини. Тут саме, фігурує нововведення: Робота в германии З 1.03 доступна фахівцям з усіх сфер. Громадянин ЄС, який має абсолютно будь-яку професію, аналог якої є в Німеччині, має право подати заяву на визнання свого диплому, і отримати дозвіл на роботу в Німеччині за цією професією якщо виконані всі вимоги.

За колишньою схемою, німецький роботодавець повинен був отримати дозвіл прийняти іноземного працівника на свою вакансію. Біржа праці «Bundesagentur für Arbeit» перевіряла заявку вашого роботодавця на можливість знайти співробітника в Німеччині або в межах ЄС. Тільки після перевірки “Vorrangprüfung”, коли роботодавець знаходив вагомі аргументи, про відсутність кадрів на внутрішньому ринку праці, біржа праці могла видати вам дозвіл на роботу. З березня 2020 перевірка через біржу праці більше не потрібні. Щоб прийняти іноземця на роботу, достатньо рішення роботодавця.

Ось, власне, до чого зводяться спрощення з 1 березня 2020 року. Як і багатозначно заявила міністр праці та соціальних справ ФРН Урсула фон дер Ляйен (Ursula von der Leyen): “Нинішні зміни в законі повинні сприяти спрощенню бюрократичних процедур”. Сама імміграція та правила визнання дипломів урегулировались на різних рівнях.

Але суть така, що фахівці з країн не ЄС для того, щоб працювати за професією в Німеччині, потребують визнання їх диплома в Німеччині!

Процес визнання диплома спеціаліста в Німеччині

Як визнати диплом спеціаліста в Німеччині

Робота в Німеччині за професією, і 1 березня 2020 року, вимагає визнання диплома про середню спеціальну освіту. Ось що для цього потрібно:

— Зібрати і перевести документи на німецьку мову
— Подати заяву в відповідальне відомство по цій професії в Німеччині
— Мати сертифікат німецького В1
— Пройти курс зрівнювання кваліфікації в Німеччині, або здати спеціальний іспит знань по вашій професії на німецькій мові (в більшості випадків)

Дізнатися деталі можна на сайті http://pflegestaffvermittlung.de/

Як швидко вдасться отримати підтвердження диплома в Німеччині залежить від вашої професії, так як деякі відомства на даний момент перевантажені. Обробка даних затягується через довгої черги.

Другий момент – багато що залежить від ваших здібностей до вивчення німецької мови. Не кажучи вже про те, що до рівня А2 вам потрібно дійти ще вдома, до виїзду до Німеччини. Тоді ви зможете продовжити навчання на мовних курсах, або на курсах для визнання кваліфікації в Німеччині.

І звичайно ж, терміни визнання диплома залежать від вашого роботодавця. Оскільки міністерству по визнанню вашої професії і біржі праці потрібно постійний зв’язок з вашим роботодавцем.

Процесі визнання диплома спеціаліста в Німеччині по суті для всіх професій однаковий, хоч і є свої нюанси в термінах і вимогу до знань німецької. Наприклад, визнання диплома медсестри триває від 6 до 18 місяців. Ознайомитися більш детально з процедурою визнання диплома медсестри можна тут. До речі, медсестер на роботу в Німеччину запрошували ще до нововведень очікуваних з 1 березня. Професія вважалася в списку затребуваних “Engpass Berufe”, і має високий показник успішних працевлаштування.

Чи є допомога, що б визнати диплом спеціаліста в Німеччині?

Якщо у вас є диплом про середню спеціальну медичну освіту, для вас в першу чергу, відкриті двері працевлаштування в Німеччині за професією. Ми готові надати вам повний спектр послуг з підготовки до визнання кваліфікації. Починаючи з вступної консультації і закінчуючи підтвердженням диплома і пристроєм на роботу в Німеччині, вас підтримує компанія Medius Work. У нас ви отримуєте всю необхідну інформацію на стадії збору документів. Ми вас також супроводжуємо на етапі складання іспитів для визнання кваліфікації. У разі відмови, беремо на себе обов’язок подати апеляцію до міністерства, виправляємо ймовірні помилки і відстоюємо права кандидата. Ви можете вже зараз подивитися порядок підтвердження диплома і заповнити анкету.

Що стосується навчання німецької мови, ми запрошуємо на підготовчі курси. По закінченню навчального плану можна здавати іспит з німецької мови, і отримати документ, що підтверджує ваш рівень.

Проте, перевірені шляху ніхто не відміняв. За допомогою польських рекрутингових компаній на заробітки до Німеччини виїжджали, виїжджають, і будуть виїжджати. Адже так працювати в Німеччині багато в чому зручніше “спрощених з 1 березня 2020 року, бюрократичних процедур”.